Kurumsal

Sanayi Kampüsü

Adana Sanayi Odası’nın (ADASO) nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak, yalın üretim ve dijitalleşme odağında işletmelerin rekabet gücünü artırmak, kurumsal kapasiteyi geliştirmek ve inovasyon odaklı üretim modellerini teşvik etmek amacıyla kuruldu.

Adana Metal Sanayi Sitesi’ndeki 12 dönümlük arsada inşa edilen projenin önemli bölümlerinden birini de Adana Mesleki Eğitim Merkezi oluşturuyor. Adana Mesleki Eğitim Merkezi’nde tekstil, hazır giyim, plastik, ahşap işleri, metal işleri, elektrik-elektronik tesisat, inşaat laboratuvar atölyeleri kurulacak. 30 farklı alanda mesleki eğitim müfredatı oluşturulacak proje kapsamında 100’e yakın eğitmene amaca uygun eğitici eğitimleri verilecek. Çalışan, iş arayan ve kendini geliştirmek isteyen kişiler eğitim görecek, mesleki ilgi ve beceri testleri ve yönlendirme yapılacak. Merkezde eğitim alanların işletmelerde istihdam edilmesine yönelik destekler de sağlanacak.

Üretim maliyetlerinde iyileştirmeler sağlayan bu tarz projelere daha çok şirketin katılması, rekabette bir adım öne çıkmalarını sağlayacak. Sanayi Kampüsü Projesi’nin daha geniş katılımlarla benzer çalışmalar gerçekleştirmesi hem Adanalı sanayici hem de ülke ekonomisi için kazanç olacak.